Taxi Bratislava

Úvod

Asi už každý v dnešnej dobe letel lietadlom, alebo sa len chystá na svoj prví let, na Slovenskú máme letiská a najviac využívané letisko je v hlavnom meste Bratislavy letisko M.R. Štefánika, je odtiaľ mnoho letov, no nie vždy sa nám podarí chytiť ten správny termín letu poprípade výhodnejšiu cenu letu. Mnoho krát sú výhodnejšie lety z letiska Viedeň Schwechat ale nejedná sa len o cenu, ale aj o dostupnosť letov.  A tu prichádza otázka ako sa vieme dopraviť na letisko Viedeň-Schwechat ?

Preprava na letisko

Autom na Schwechat

Stručný a jednoduchý návod ako sa viete dopraviť autom na Schwechat.

Pokiaľ cestujete z Bratislavy tak máte na výber z možností jazdu po diaľnici alebo sa môžete vybrať aj po ceste kde nepotrebujete platiť dialničnu známku.

 

Autom po diaľnici k hranici Bratislava - Jarovce

Najrýchlejší možný spôsob je určite diaľnica. Ako sa však dostať z Bratislavy na diaľnicu do rakúska (A6) na Bratislavu – Jarovce ? 

Existujú dnes už dva spôsoby ako sa z Bratislavy dostanete na diaľničný prechod Bratislava – Jarovce 

 

Hraničný prechod Bratislava Jarovce

Smer do Rakúska

Diaľnica D2 –smer od mosta Lanfranconi, alebo z centra mesta od einsteinovej okolo auparku. Tento smer je vyhodny použiť pokiaľ idete z centra mesta , Dúbravky alebo Karlovky ale kľudne aj z Petržalky (samozrejme viete si dať do navigácie) popisujem to orientačne veď v dnešnej dobe používa navigáciu asi každý.

Čo je ale dôležité nezabudnite na Slovenskú diaľničnú známku ktorá je potrebná aby ste sa dostali na diaľničný prechod Bratislava-Jarovce !

 

Diaľnica D2

Odbočna z diaľnice d2 na Viedeň (smer hraničný prechod Jarovce)

 

Diaľnica D4 – je nová diaľnica ktorá vedie cez lužný most okolo Petržalky, Jaroviec, Rusoviec . Túto trasu odporúčam využívať pokiaľ idete z Ružinova Vrakune alebo Podunajských Biskupíc, výborná spojka je to tiež od Šamorínu. Čo je veľká škoda je že zatiaľ diaľnica D4 nenadväzuje na diaľnicu D1 od Senca, Trnavy. Dá sa aj odtiaľ samozrejme ísť keď zídete na Bernolákovo okolo Metra Ivanka pri Dunaji a napojíte sa na D4ku. 

Znovu dôležitá informácia aj na diaľnici D4 nezabudnite na diaľničnú známku!

Diaľnica D4

Návesť z lužného mosta smer na Viedeň (smer hraničný prechod Jarovce)

Autom po diaľnici od hranice Bratislava Jarovce smer na letisko Schwechat

Takže pokiaľ sme už prešli hranicu Bratislava-Jarovce dostali sme sa na diaľnicu A6 po ktorej postupujeme až takmer na koniec a odbočíme smerom na Viedeň je to dobre označené takže to určite neprehliadnete, a pripájate sa na diaľnicu A4 na tejto diaľnici odporúčam dodržiavať rýchlosť sú tam rozmiestnené stacionárne radary a pokiaľ Vás zamerajú pokute sa nevyhnete.

Dlžka úseku od Hraničného prechodu Jarovce cez diaľnicu A6 po odbočku na A4 je cca 22km.

návesť z diaľnice A6 na diaľnicu A4

Odbočka z A6 na A4

Odbočenie z diaľnice od diaľnice A6 na diaľnicu A4 je to prehliadna a dobre označená návesť asi 500m pred odbočením uvidíte aj na ceste označenie Viedeň.

A sme na finálnom úseku diaľnice a to je diaľnica A4 ktorá nás zavedie až na letisko. Ešte raz upozorním na dodržiavanie rýchlosti 130km/h sú tam stacionárne radary.  Diaľnica je na začiatku dvojpruhová a po niekoľkých kilometroch sa mení na trojpruhovú cestu. (Táto diaľnica smeruje tiež do centra Viedne). Hustota premávky je to celkom vysoká nakoľko je ta diaľnica ktorá vedie aj do a z Budapešti. Vodiči na tejto diaľnici jazdia rôzne mnoho z nich jazdí v strednom pruhu občas pomalšie ako kamióny. Pomaly sa blížime k odbočke na letisko Schwechat. Treba dávať pozor odbočka na letisko je hneď za mostom 100m takže tomu treba aj prispôsobiť rýchlosť.

odbočka z diaľnice A4 na letisko schwechat

Odbočka z A4 na letisko

Odbočenie je hneď 100metrov od návesti odbáčame v pravo.

Dostávame sa na letisko a rozhodujeme sa kde chceme ísť. Môžete ísť na odlety, prílety, do hotela, na pumpu alebo do parkovacieho domu poprípade je vedľa čerpacej stanice aj supermarket.

 

Príchod na letisko Schwechat

Príchod na letisko

Odlety

Pokiaľ sa rozhodnete ísť na odlety to znamená že niekoho tam beriete tak odbočte do pravého pruhu kde je viacero rámp cez ktoré prejdete, na prechod cez rampy máte 10minút zdarma. Pokiaľ to nestihnete môžete zaplatiť za parkovné na konci letiska je parkovací automat a tam môžete aj na chvíľu zaparkovať. Ideálne je pokiaľ máte platobnú kartu tak viete priamo pri rampe priložiť kartu a zaplatiť. Odporúčam.

príchod cez rampy na odlety

Vjazd na odlety cez rampy

Vjazd je na 10minút zdarma pokiaľ náhodou pojdete znovu už budete platiť

Prílety

Ak sa rozhodnete ísť na prílety, ak niekto prilieta a chcete ho počkať, ako prichádzate na letisko zostávate v ľavom pruhu a idete stále rovno až natrafíte na rampy, je to veľké parkovisko kde určite zaparkujete. Toto parkovisko je spoplatnené sumou 5,50€ a rovnako môžete zaplatiť v parkovacom automate ktoré sú dobre označené alebo zaplatíte pri rampe ako budete odchádzať platobnou kartou, odporúčam. 

Prílety letisko Schwechat

Cesta na prílety

Zostávate v ľavom jazdnom pruhu

prílety rampy schwechat

Prílety prechod cez rampy

Tu sa dostávate cez rampy na parkovisko .

Toto bolo stručné zhrnutie ako sa dostanete na letisko Schwechat po diaľnici , táto cesta je najrýchlejšia a bezproblémová. Občas sa môže stať že na diaľnici niečo prerábajú alebo v prípade nehody treba využiť trasu bez diaľnice.  

Nezabudnite na dialničné známky, Slovenskú aj Rakúsku!

My ako taxislužba jazdíme prevažne po diaľnici, ak teda neni na diaľnici nejaká údržba alebo doprávná nehoda ktorá by mohla predĺžiť dojazd na letisko. Priemerne trvá cesta z centra Bratislavy na letisko zhruba 35-40minút. 

Ak to chcete nechať na nás môžete si nás objednať kedykoľvek 🙂 na telefónnom čísle 02/16 901 alebo +421 910 467 999 . Rovnako môžete vyplniť aj online formulár a objednať si taxi na presný čas.

Taxi na letisko Schwechat 

Želám krásny deň.

Taxi na letisko schwechat

Objednať taxík

Call Now Button